Ahmet Yesevi Derneği ile İyilikte İşbirliği

23/10/2014 Paylaş:   

Türkiye’nin kan ihtiyacının tamamını karşılamak için birçok kurum ve kuruluşla işbirliği yapan Türk Kızılayı, son olarak Ahmet Yesevi Derneği’nin de desteğini aldı. Dernek aynı zamanda, Suriyelilerin ihtiyaçlarını karşılama konusunda da Kızılay’a destek verecek.
 
Ahmet Yesevi Derneği ile kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca Efendi adıyla bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, kan bağışı çalışmalarına destek verme ve Suriyelilere yardım ulaştırma noktasında Kızılay ile ortak hareket etme talebini Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile paylaştı. Genel Başkan Akar’ı makamında ziyaret eden Dernek yöneticileri ve Cübbeli Ahmet Hoca Efendi, Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamını karşılamak için büyük gayret gösteren Kızılay’a her türlü desteği vereceklerini söyledi.
 
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Başkan Akar ise, kan bağışı ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi verdi. Suriye Krizi İnsani Yardım Operasyonu çerçevesinde Kızılay’ın yaptığı çalışmalardan da bahseden Akar, destek sayesinde yüzbinlerce insanın yüzünün güleceğine dikkat çekti.