Kurumsal Haberler

Kızılay Kadın Gönüllüleri Heybeliada Kampında Buluştu

08/09/2023 PAYLAŞ:   

Eğitimler, atölyeler ve aktivitelerle her devrede dolu dolu geçen Türk Kızılay’ın gençlik kampları misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. İstanbul’daki Heybeliada Gençlik Kampı da düzenlenen Tematik Çalışma Kampı ile Kızılay Kadın gönüllülerine ev sahipliği yaptı.
 
Kızılay Kadın Tematik Çalışma Kampı İstanbul’daki Türk Kızılay Heybeliada Gençlik Kampı’nda düzenlendi. Ülke genelinden katılan Kızılay Kadın gönüllüleri için eğitimler, semineler ve atölyeler gerçekleştirildi. Gönüllüler İlk Yardım, Psikolojik İlk Yardım, Sağlıklı Beslenme ve Zehirsiz Sofralar, Sağlıklı Yaşam ve Yaşlanma, Temel Afet Bilinci ve Çadır Kurma, gonuluol.org gibi yardım çalışmalarında kullanabilecekleri beceriler konusunda eğitim aldılar.
 
Tematik Çalışma Kampının veda gecesine ise Türk Kızılay Genel Başkanı Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Yönetim Kurulu Üyesi ve Kızılay Kadın Koordinasyon Kurulu Başkanı Av. Esra Özkoç ile Yönetim Kurulu Üyesi Zübeyde Hümeyra Çelik de katıldı. Kızılay Kadın faaliyetlerinden bahseden Genel Başkan Yılmaz, kadının güçlendirilmesinin toplumu ayağa kaldırmanın önemli bir adımı olduğunu belirtti.