Kurumsal Haberler

Türk Kızılay Ve Adalet Bakanlığı’ndan Çocuk Hükümlülere Destek

06/04/2024 PAYLAŞ:   

Adalet Bakanlığı ve Türk Kızılay arasında imzalanan protokol kapsamında Ankara Çocuk Eğitimevi, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü’nde Atölye Açılış ve Geleneksel İftar Programı gerçekleştirildi.

Türk Kızılay’ın ceza infaz kurumlarında bulunan ihtiyaç sahibi hükümlü/ tutuklu hassas grupların topluma yeniden kazandırılmalarını desteklemek amacıyla Adalet Bakanlığı ile yürüttüğü düzenli iş birliği faaliyetleri kapsamındaki etkinliğe Ankara Çocuk Eğitimevi, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ev sahipliği yaptı. Program kapsamında Ankara Çocuk Eğitimevi’nde halk eğitim merkezinden görevlendirilen usta öğreticiler tarafından açılacak aşçılık, garsonluk, komilik, servis elemanlığı, pastanecilik vb. sertifikalı kurslar aracılığıyla, hükümlü çocukların salıverilme sonrasında istihdamına yönelik imkân sağlaması hedeflenen Yiyecek-İçecek Hazırlama Atölyesi’nin açılışı yapıldı.

Hükümlü çocuklar ve dezavantajlı grupların gelişimine destek

Tören ve iftar etkinliğine Ankara Çocuk Eğitimevi, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ev sahipliği yaptı. Etkinliğe, Türk Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Emre Koç, Türk Kızılay Toplumsal Hizmetler Genel Müdürü Gazi Alataş, Ankara Çocuk Eğitimevi, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, Türk Kızılay Ankara Şube Başkanı Dr. Mehmet Sılay ve Sincan Şube Başkanı Taner Gürsoy ile genel müdür yardımcıları, daire başkanları, tetkik hakimleri, Türk Kızılay personeli, Adalet Bakanlığı genel müdürlüğü ve Ankara Çocuk Eğitimevi personeli ile çocuk hükümlüler katıldı.

Törende konuşan Ankara Çocuk Eğitimevi, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürü Enis Yavuz Yıldırım, ceza infaz kurumlarında bulunan dezavantajlı gruplara yönelik çalışmaların onların psikososyal gelişimlerini destekleyerek suça sürüklenmekten uzaklaştırdığına vurgu yaparak Türk Kızılay’a desteklerinden dolayı teşekkür etti. Türk Kızılay Toplumsal Hizmetler Genel Müdürü Gazi Alataş da Kızılay’ın ceza ve infaz kurumlarında bulunan hükümlü/ tutuklu suça sürüklenmiş çocuklar, gençler ve aileleri, hükümlü anne yanında kalan çocuklar ile engelliler, yabancılar ve diğer ihtiyaç sahibi hassas gruplara yönelik görüntülü görüşme, çocuk oyun alanları, kırtasiye ve oyuncak ihtiyaçları ile eğitim ve yol yardımı gibi destek çalışmaları hakkında bilgi vererek söz konusu çalışmaların toplumu güçlendirmek adına etkili bir şekilde ve artarak devam edeceğini vurguladı. Hükümlü çocukların katılımı ile gerçekleşen geleneksel iftar programında, etkinliğe katkı sağlayan tüm bağışçılara teşekkür ve dua edildi.